Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

 • Najsłynniejsze kryzysy finansowe świata

  19.01.2021InternetowyKantor.pl

  Kryzys finansowy pojawia się co jakiś czas - jeden się kończy, a po jakimś czasie pojawia się kolejny. Z olbrzymim kryzysem mamy do czynienia właśnie teraz, kiedy koronawirus rujnuje gospodarki wielu krajów na świecie. Kryzysy finansowe niestety powodują wiele szkód i są odczuwalne przez lata. Czym dokładnie jest kryzys finansowy i jakie były najsłynniejsze kryzysy finansowe na świecie?

  Więcej »

 • Eksperci serwisu InternetowyKantor.pl podsumowują rok 2020 - część 3

  13.01.2021InternetowyKantor.pl

  To już ostatnia z części cyklu komentarzy z podsumowaniem roku 2020 według analityków i dealerów walutowych serwisu InternetowyKantor.pl. Dzisiaj prezentujemy opinie naszych ekspertów na temat sytuacji walutowej i rynku ropy naftowej.

  Więcej »

 • Eksperci serwisu InternetowyKantor.pl podsumowują rok 2020 - część 2

  08.01.2021InternetowyKantor.pl

  Zapraszamy do lektury kolejnej części cyklu z komentarzami od naszych analityków i dealerów walutowych. W tym podsumowaniu zapytaliśmy o krótkie wypowiedzi na temat brexitu, wyborów w USA oraz działalności banków centralnych w okresie pandemii.

  Więcej »

 • Eksperci serwisu InternetowyKantor.pl podsumowują rok 2020 - część 1

  05.01.2021InternetowyKantor.pl

  Żegnamy rok 2020 i optymistycznym krokiem wkraczamy w kolejną dekadę XXI wieku. Mówi się, że przełom roku to czas podsumowań i refleksji, a ostatnie 12 miesięcy obfitowało w mnóstwo wydarzeń, które z pewnością warto omówić. Poprosiliśmy naszych analityków oraz dilerów walutowych o komentarz w sprawie najważniejszych tematów, przedstawimy je w cyklu wpisów w najbliższych tygodniach. 

  Więcej »

 • Gdzie się podziała inflacja?

  02.12.2020Krzysztof Adamczak

  Kryzys z 2008 roku rozpoczął największy eksperyment w historii polityki pieniężnej. Programy QE, które miały być ostatnią deską ratunku, na trwałe wpisały się w krajobraz działań banków centralnych. W tym roku jednak skala „dodruku pieniądza” przekroczyła wszelkie granice. Jednocześnie na nowo rozbudzone zostały pytania o potencjalne konsekwencje tych działań. Sceptycy wielokrotnie podkreślali, że nie ma dróg na skróty i że za nadmierną podaż pieniądza przyjdzie nam wszystkim zapłacić wysoką cenę w postaci szalejącej inflacji. Z jednej strony trudno nie przyznać im racji, z drugiej rzeczywistość cały czas okazuje się zupełnie inna i warto zastanowić się dlaczego.

  Więcej »

Strona 1 z 20 Następna »