Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

 • 10 sposobów na bardziej etyczne podróże

  23.09.2020Izabela Przygocka

  Możliwość taniego, swobodnego poruszania się po świecie to błogosławieństwo, dzięki któremu coraz więcej osób może podróżować i które sprawia, że możemy wyjeżdżać znacznie częściej. Problem w tym, że jest to także przekleństwo dla środowiska naturalnego i regionów, które zmagają się ze zjawiskiem overtourismu. Na szczęście odpowiedzialne, ekologiczne podróże są coraz popularniejszym tematem. W tym tekście znajdziesz 10 wskazówek, które pomogą Ci podróżować bardziej odpowiedzialnie.

  Więcej »

 • Jak samodzielnie zorganizować wakacje?

  15.09.2020Izabela Przygocka

  Dla osób, które zawsze jeździły na wakacje w to samo miejsce albo za każdym razem wybierały organizowane wycieczki, wyjazd na własną rękę może być onieśmielający. Zamiast wymyślać kolejne „ale”, warto się jednak przemóc i samodzielnie zorganizować swoje pierwsze wakacje. Dlaczego? Wakacje samemu możesz zorganizować tak, aby spędzić urlop dokładnie tak jak chcesz i wpisać wyjazd w ramy Twojego budżetu. Poniższe wskazówki pomogą Ci zorganizować wyjazd od A do Z i uniknąć najpopularniejszych błędów.

  Więcej »

 • Z jakiego kraju Polscy emigranci przesyłają najwięcej pieniędzy do ojczyzny?

  25.08.2020Izabela Przygocka

  Trudno jednoznacznie określić, ilu Polaków przebywa obecnie za granicą. Główny Urząd Statystyczny oszacował, że pod koniec 2017 roku na emigracji przebywało 2,54 miliona mieszkańców Polski, przy czym około 90% z nich wybrało na swój nowy dom jeden z krajów europejskich. Wielu z nich przekazuje do Polski pieniądze zarobione za granicą. Skąd płynie ich najwięcej?

  Więcej »

 • Ceny złota na historycznych maksimach dzięki słabości dolara, ale nie tylko

  19.08.2020Krzysztof Pawlak

  Od początków istnienia cywilizacji złoto towarzyszyło człowiekowi i było podstawą systemów ekonomicznych. Ludzie szukali uniwersalnej waluty, która mogła być punktem odniesienia w dokonywanych transakcjach. Złoto jest metalem, który występuje w niemal każdej części świata, z drugiej strony jest na tyle rzadki, że cały czas budzi pożądanie. Owszem na świecie jest sporo rzadszych surowców, droższych a przede wszystkim powszechniejszych, ale nigdy nie urosły do rangi bycia walutą jak złoto. Ten metal jest wydobywany od lat i co jest jego niebywałą cechą przez wieki jego wydobycie jakoś diametralnie nie rosło, ani też nie spadało. Według szacunków analityków złota, wydobyto jedynie 180 tys. ton. Nie da się go ani wyprodukować, ani sztucznie zwiększyć na rynku.

  Więcej »

 • Najtańsze wakacje za granicą - 6 alternatyw dla typowych kierunków wakacyjnych

  12.08.2020Izabela Przygocka

  Wysokość przeciętnych polskich zarobków sprawia, że wielokrotnie, gdy jedziemy za granicę, musimy liczyć się z cenami, które nas wręcz szokują. Szczególnie gdy wybieramy się do państw, w których obowiązują płatności w euro, portfel szybko pustoszeje. Są jednak kraje, nawet w Europie, w których Polaków stać na relatywnie więcej i które nie sprawiają, że na tygodniowe wakacje trzeba oszczędzać kilka miesięcy. Gdzie wyjechać na tanie wakacje za granicą, gdy swobodne przemieszczanie się nie będzie już ograniczone?

  Więcej »

Strona 1 z 18 Następna »