Program Punktowy

Zdobywaj punkty i wymieniaj waluty po kursie średnim, bez spreadu.

Co dają punkty

Punkty dają możliwość wymiany waluty po kursie średnim rynkowym, czyli najlepszym, jaki możemy zaoferować. 1 punkt daje możliwość wymiany 1 EUR/USD/CHF/GBP po kursie średnim.
Zobacz przeliczniki dla pozostałych walut »

Dla przykładu załóżmy, że chcesz sprzedać 1000 euro i kurs kupna w InternetowyKantor.pl wynosi 4,1500. W takim przypadku otrzymasz 4150 zł.

Teraz załóżmy, że masz przyznanych 1000 punktów w Programie Punktowym i wykorzystujesz je w takiej samej transakcji, jak wyżej. W tym przypadku sprzedasz euro po kursie wyższym (lepszym) – 4,1650.

Za każde sprzedane euro dostaniesz 1,5 grosza więcej, czyli różnicę pomiędzy kursem kupna, a kursem średnim. Na takiej transakcji zyskujesz dodatkowe 15 zł!

Za co można otrzymać punkty

1. Za polecenie znajomego

W naszym Programie Punktowym otrzymujesz punkty za polecenie naszego e-kantoru innym osobom, które wymieniają walutę.

Otrzymasz 1000 punktów za pierwsze skuteczne polecenie oraz 100 punktów za każde kolejne skuteczne polecenie w danym miesiącu kalendarzowym.

Twój znajomy otrzyma natomiast 1000 punktów, gdy zarejestruje się w naszym serwisie poprzez otrzymanego od Ciebie linka.

2. Za każdą transakcję znajomego

Otrzymasz 1 punkt za każde 10 EUR/USD/CHF/GBP lub za każde 100 CZK/DKK/NOK, które wymieniła osoba przez Ciebie polecona.

Zobacz przeliczniki dla pozostałych walut »

Zyskujesz na każdej transakcji Twoich znajomych, bez żadnych ograniczeń czasowych!

3. Za udział w akcjach specjalnych

Naszych klientów nagradzamy punktami za udział w konkursach i promocjach organizowanych np. w mediach społecznościowych.

Bądź na bieżąco z nowościami o naszym kantorze. Śledź nas na Facebooku.

4. Za wystawienie opinii o transakcji

Dodaj opinię o naszym kantorze na Opineo.pl, a otrzymasz 50 pkt na wymianę bez spreadu. Punkty zostaną Tobie przyznane automatycznie w ciągu 2 dni roboczych.

Sprawdź zasady przyznawania punktów »

Jak działa polecanie znajomym

Możesz polecać nasz kantor na wiele sposobów: możesz udostępnić przekazanego przez nas linka w Internecie lub podzielić się informacją na swoim Facebooku

Na Twoim poleceniu zyskuje również Twój znajomy – po rejestracji w naszym serwisie otrzyma 1000 punktów!

Zaloguj się i zacznij polecać »

Przykład naliczania punktów

Często zadawane pytania

Kto może korzystać z programu punktowego?

Program Punktowy jest dostępny dla wszystkich użytkowników, którzy skorzystali z naszych usług. Musisz dokonać przynajmniej jednej wymiany, żeby możliwość polecania znajomym została aktywowana.

Co oznacza skuteczne polecenie?

Polecenie uznaje się za skuteczne, gdy osoba polecona zarejestruje się w serwisie InternetowyKantor.pl poprzez linka polecającego i zatwierdzi pierwszą transakcję w swoim panelu klienta. Samo polecenie (wysłanie zaproszenia) nie jest nagradzane przyznaniem punktów osobie polecającej.

Jak długo są ważne uzyskane punkty?

Zasadniczo punkty są ważne przez 3 miesiące od daty uzyskania, o ile szczegółowy regulamin danej promocji nie mówi inaczej. Po tym czasie niewykorzystane punkty wygasają.

Ile wymienię za 1 punkt w Programie Punktowym?

1 punkt oznacza możliwość wymiany waluty obcej po kursie średnim, zgodnie z poniższą tabelą:

WalutaIle wymienisz za 1 punkt
EUR, USD, CHF, GBP, AUD, BGN, CAD, NZD, RON, SGD, TRY1 jednostka waluty
CZK, DKK, HKD, HRK, MXN, NOK, RUB, SEK, ZAR10 jednostek waluty

Ile punktów otrzymam za transakcję znajomego?

W zależności od tego, jaką walutę wymienia znajomy, będziesz otrzymywać punkty zgodnie z poniższą tabelą:

Waluta1 punkt otrzymasz za każde wymienione
EUR, USD, CHF, GBP, AUD, BGN, CAD, NZD, RON, SGD, TRY10 jednostek waluty
CZK, DKK, HKD, HRK, MXN, NOK, RUB, SEK, ZAR100 jednostek waluty

Co muszę zrobić, żeby skorzystać z posiadanych punktów?

Nic nie musisz robić! Przypisane do Twojego profilu punkty na wymianę po kursie średnim uzyskane w Programie punktowym wykorzystują się automatycznie w kolejnych transakcjach.

Punkty wykorzystywane są począwszy od tych z najkrótszym terminem ważności. Przykładowo, jeśli masz 500 punktów z terminem ważności 2 miesiące i 300 punktów, które wygasają za 5 dni, najpierw zostaną wykorzystane punkty „z puli” 300.

Datę ważności swoich punktów sprawdzisz w Panelu klienta, w zakładce Program punktowy → Historia Twoich punktów → tabelka „Aktywne punkty”.

Jakie są zasady przyznawania punktów za wystawienie opinii na Opineo.pl?

  • Przyznawanie punktów zadziała tylko jeśli dodasz opinię poprzez Panel Klienta (zakładka "Historia Transakcji") lub klikając na linka w e-mailu zapraszającym do wystawienia opinii. Punkty nie będą przyznane w przypadku napisania opinii po bezpośrednim wejściu na stronę Opineo.pl.
  • Dodana opinia musi zostać potwierdzona (aktywowana) za pomocą specjalnego linka wysłanego przez Opineo.pl na podany w formularzu adres e-mail. Po aktywacji opinii jest ona dodatkowo sprawdzana przez moderatora Opineo.pl i dopiero wtedy pojawia się na portalu. Moderacja opinii ma miejsce tylko w dni robocze i jest realizowana najczęściej w ciągu 3 dni od ich aktywacji.
  • Punkty zostaną przyznane automatycznie w ciągu 2 dni roboczych od momentu wystawienia opinii.
  • Przyznanie punktów możliwe jest tylko raz na dwa tygodnie, niezależnie od ilości wystawionych opinii w tym czasie. Dwutygodniowy okres liczony jest od momentu przyznania punktów, a nie od momentu dodania opinii. Dla przykładu, jeżeli przyznanie punktów nastąpiło 05/07/2013 10:22, to kolejną opinię należy dodać po 19/07/2013 10:23.
  • Możesz zaopiniować tylko transakcje, które zostały zrealizowane po dacie wprowadzenia akcji, czyli od 13 maja 2013 r.
  • Po każdej transakcji można wystawić maksymalnie jedną punktowaną opinię.

W jaki sposób są chronione dane dotyczące transakcji finansowych osób poleconych?

InternetowyKantor.pl nie udostępnia informacji dotyczących źródła pozyskania punktów ze względu na ochronę danych dotyczących transakcji finansowych użytkowników.

Użytkownik otrzymuje punkty w sytuacjach, gdy polecona przez niego osoba dokonuje wymiany w serwisie InternetowyKantor.pl lub przyznania kuponu przez operatora na wymianę po kursie średnim.Użytkownik nie ma wglądu do informacji dotyczących wymian zrealizowanych przez osoby Polecone. Dla użytkownika dostępne są jedynie informacje o terminie ważności zdobytych punktów.

Czy mogę otrzymać punkty, gdy polecona przeze mnie osoba dokonuje innych transakcji niż ja? (np. ja sprzedaję, ktoś kupuje; ja wymieniam jedną walutę, ktoś inną)

Tak, oczywiście. Wprowadzony przez nas system punktowy uwzględnia takie sytuacje. Nie ma znaczenia, czy polecona przez Ciebie osoba kupuje, czy sprzedaje walutę, podczas gdy Ty dokonujesz przeciwnej transakcji. Nie ma również znaczenia, w jakich walutach obie strony dokonują transakcji.

W jakich przypadkach punkty otrzymane z Programu Punktowego będą nieaktywne?

Punkty przyznane z polecenia serwisu w ramach Programu Punktowego nie będą wliczać się w wymianę, jeżeli już wcześniej były wykorzystywane na innym profilu w InternetowyKantor.pl (w transakcjach z udziałem tego samego rachunku bankowego).

W jaki sposób można skorzystać z otrzymanego kuponu?

Numer kuponu należy wprowadzić w panelu Klienta, w zakładce "Program Punktowy" → "Wprowadź kupon". Punkty zostaną od razu przypisane do Twojego konta.