Blog InternetowyKantor.pl

 • Praca w Niemczech - jakie zawody wykonują Polacy na emigracji?

  05.08.2020InternetowyKantor.pl

  Już w 2017 roku liczba Polaków przebywających na emigracji w Niemczech przekraczała 700 tysięcy. Warto przy tym podkreślić, że liczba ta obejmuje zarówno tych mieszkających tam na stałe, jak i tych, którzy u zachodnich sąsiadów jedynie zarabiają, regularnie wracając do swoich rodzin i mieszkając na stałe w ojczyźnie. W jakich zawodach pracują i czym charakteryzują się osoby, które zdecydowały się na emigrację do Niemiec?

  Więcej »

 • Wakacje 2020: Czechy - u gościnnych sąsiadów

  29.07.2020Marta Przewoźna

  W roku 2020 wakacje będą naprawdę nietypowe. Pandemia koronawirusa sprawiła, że poszukujemy miejsc blisko natury, zamiast metropolii gromadzących tłumy turystów w jednym miejscu. Dlaczego by nie rozważyć kraju naszych sąsiadów jako kierunku na tegoroczny urlop? W poprzednim artykule opisywaliśmy najatrakcyjniejsze pomysły na wycieczkę do Niemiec, natomiast dzisiaj skupimy się na Czechach. Kraj tak bliski i przystępny dla Polaków może być ciekawą alternatywą dla wakacji na południu Europy. Jakie atrakcje oferuje Republika Czeska, gdzie możemy zachwycać się pięknymi górami skalnymi, jak i licznymi zamkami? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który pomoże zaplanować przyjemny urlop.

  Więcej »

 • Polscy emigranci w Niderlandii - kim są i czym się zajmują?

  20.07.2020Izabela Przygocka

  W Niderlandach mieszka dziś około 250 tysięcy Polaków, przy tym tych, którzy zdążyli się tam zadomowić i zameldować, jest około 160 tysięcy. Emigracja naszych rodaków do kraju, jeszcze niedawno powszechnie nazywanego Holandią, na masową skalę rozpoczęła się po otwarciu się tamtejszego rynku pracy, czyli w 2007 roku. Jak sytuacja polskich emigrantów w Niderlandach wygląda dzisiaj?

  Więcej »

 • Walutowe bezpieczne przystanie na rynkach i ich fenomen

  13.07.2020Krzysztof Pawlak

  W dzisiejszych czasach aktywa safe haven w jeszcze większym stopniu zyskują na znaczeniu. Niemal każdy inwestor, szczególnie w tym czasie pandemii, który mamy teraz, szuka schronienia dla swojego kapitału z powodu rosnącej awersji do ryzyka.

  Więcej »

 • Miliard złotych oszczędności klientów naszego kantoru!

  10.07.2020Katarzyna Moszko-Stachowska

  W ciągu 10 lat działalności InternetowyKantor.pl, klienci, którzy skorzystali z wymiany waluty w naszym  serwisie, zaoszczędzili na korzystnych kursach miliard złotych. 

  Więcej »

Strona 1 z 78 Następna »